Drugi Świt - Moderator Log

Opinie i komentarze forumowiczów na temat prowadzonych wątków
User avatar
Maczer
Posts: 523
Joined: Wed Jan 07, 2009 4:51 am

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Maczer »

To tez dorzuce cos od siebie:
Jak wyglada sytuacja jezykow?
Strzelam, ze w oryginale jezykiem uniwersalnym wciaz pozostawal angielski. Jednak my uzywamy jezyka polskiego i jestem pewny ze to wlasnie ten jezyk jest traktowany tu jako uniwersalny. Co zatem z angielskim? Nazwy rodow i miast wywodza sie zdecydowanie z tego drugiego (Hawkwood, Goth City)
Ponadto:
Czy obcy posiadaja wlasne jezyki? Rozumiem tez, ze miedzy soba komunikuja sie po swojemu?
Jesli tak, jak sie ma sprawa nauki jezykow?
I na koniec w sumie malo istotne ale nie widzialem zadnej wzmianki na temat waluty. Oczywiscie nie chodzi tu od razu o pisanie co ile kosztuje ale jakies dane dotyczace dokonywania tranzakcji. Bo rozumiem, ze mozemy zapomniec o kartach kredytowych =]
Tak wiec czy wciaz uzywa sie systemu monetarnego czy bardziej na zasadzie "towar za towar".
Rozumiem tez, ze materialy takie jak zloto czy srebro wciaz posiadaja duza wartosc?
To tyle na razie. Wracam do 'domu' i tworze postac ;]
Dalej sie uciec chyba nie dalo. Ale to i tak nie pomoglo =]
User avatar
Caibre
Posts: 64
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:09 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Caibre »

Walutą jest Feniks.
Ponieważ jesteśmy bandą inteligentnych bestii <podobno> sugeruję korzystanie z oryginalnych nazw<tłumaczyć nazwiska rodowe?>, a nasze wymysły nazywać jak komu pasuje.
Bo może oficjalnym językiem imperium jest jakaś tam mutacja angielskiego, to my możemy korzystać z pięknej polszczyzny.
Also, na stronach Gildii chyba znajdują się zasady tworzenia imion w uniwersum GS..
REnler wrote:To ja jestem tylko ciekaw kto zagra fanatycznego Inkwizytora ksenofoba, ktory nie rozpozna jakiegos demonicznego pomiotu, jako przedstawiciela mlodej rasy
Hmm... Cai? ^^
Very funny =="
A little overkill won't hurt anyoneImage
Przepakowane postacie, przepakowane organizacje, czary, technologie. I Caibre.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Windukind »

Tak jak napisał Caibre. Myślę, że większość mieszkańców imperium posługuje się jednym wspólnym, powszechnym językiem, dodatkowo obcy mogą znać język swej rasy.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
roevean
Posts: 314
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:36 am
Location: Ninehell Sector

Re: Zapytaj moderatora.

Post by roevean »

Dobra, jestem kurwa lazy... nie chce mi się odpowieniego topiku szukac... mieszańce są dozwolone? Czy to brzmi blasfemią i ogólnie gtfo?
'cos im the definition of the worst kind of mean
so... are you rebel?
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Windukind »

Tak, chociaż też pewnie zbyt łatwo nie mają. Zależy pewnie ile w nich widać obcego, a ile człowieka..
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Caibre
Posts: 64
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:09 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Caibre »

Esteros czy Estoros?
A little overkill won't hurt anyoneImage
Przepakowane postacie, przepakowane organizacje, czary, technologie. I Caibre.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Windukind »

Esteros. Parę osób walnęło byki, to je po cichu za pomocą skilli moda poprawiałem ; ).
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Drahomir
Posts: 66
Joined: Thu Feb 19, 2009 10:45 am

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Drahomir »

A tak o siłach, może by napisać coś od góry. No np. magia biała to takie moce, zielona takie a czerwona takie, A w opisie postaci tylko kolor. Podobnie szkoły, kilka szkół, i do wyboru. PS, jak mój opis będzie zły, to prosimy o poprawkę zanim wsadzę go na forum.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Windukind »

Tą część możesz spokojnie sam opisać. Jedyną uwagą wartą zapamięnia jest fakt iż w tym świecie magowie nigdzie nie są mile widziani (nie licząc księży i Ur Obunów, chociaż Ci drudzy i tak nie mogą się cieszyć pełnym zaufaniem, a do tego dochodzi ksenofobia).

Btw. po tej długiej przerwie wracam ożywić to podforum : ). Na dniach powinny pojawić się posty (chociaż pewnie wolne chwile przy kompie przegram z Maczem w civ4).
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Drahomir
Posts: 66
Joined: Thu Feb 19, 2009 10:45 am

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Drahomir »

Sprawa broni, bo może za gorliwie do tego podszedłem. Jak był opis broni, to opisałem. A jak widzę, kolego to się nie spodobało. Może jednak mają racje, zerknij, Winki. Ja napisałem, bo właśnie takie nażędzia mam moja postać. OT TO>
Post Reply