Drugi Świt - Moderator Log

Opinie i komentarze forumowiczów na temat prowadzonych wątków
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Satsuki »

w takim razie i tak nie wiem kim w tej hierarchii jest moja postac ~_~''

Needuje pomocy WINDUUUUUUUU?????????????//// plx.

EDIT:
Windukind wrote:Sorki Norrdec, ale to nie jest w porządku. Poza tym zostawcie w spokoju podręcznik, twórzmy własny świat. Podręcznik miał tylko pomóc w szybkim stworzeniu jakiegoś tła.
Windukind wrote:Jeśli macie problemy ze stworzeniem postaci to, krótkie streszczenie:

Podział społeczeństwa (Tak jak w średniowieczu.) :
Szlachta.
Kościół.
Gildie.
Chłopi.

Kościół - dobrzy Samarytanie, Inkwizycja, Bractwo Zakonne lub Nauczyciele. Dla tych co widzą światełko w tunelu, dobrych, lubiących pomagać innym i coś dla sadystów także lubiących palić wiedźmy.

Rozumiem to tak, ze mamy sami stworzyc wlasny swiat, dla wygody biorac Twoja "podstawke", tak Windu?

Uwazam, ze Bractwo Bitwy jest jednak troche inne od calej reszty i nie powinno podchodzic pod koscielna drabinke. Jak mozna przeczytac w opisie tej organizacji, sa to KOMANDOSI. Zajmuja sie bronieniem i pilnowaniem. W zwiazku z czym powinni miec wojskowe rangi. A nad tym wszystkim powinni czuwac biskupi i tak dalej. Porownajmy ich np do inkwizycji, ktora uzywa swoich kaplanow jako "reki bozej" w celu niszczenia zla ogniem piekielnym. BB zajmuje sie ochrona ludnosci a ich sposoby ochrony roznia sie zdecydowanie od tych stosowanych przez ksiezy...
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Windukind »

Sat, masz rację. Poza tym świetnie, że będziemy mieli dziewczynę rycerze zakonnego.

Zakon ogółem dzieli się na cztery grupy: braci rycerzy, braci służebnych, kapelanów oraz służbę i rzemieślników.

Drabinka braci wygląda następująco:
Wielki Mistrz

Pięciu dygnitarzy: wielki komtur — zastępca wielkiego mistrza i kierownik administracyjny oraz gospodarczy zakonu; wielki marszałek — zajmujący się sprawami wojskowymi; wielki szpitalnik — odpowiedzialny za działalność charytatywną zakonu, za sprawy medyczne i sanitarne; wielki szatny — zajmujący się odzieżą i częściowo ekwipunkiem; wielki skarbnik — zarządzający sprawami finansowymi i skarbcem zakon.

Komturowie krajowi - zarządzający prowincjami.
Komturowie - zarządzający komendami.

Niżej jeśli chcesz możesz wstawić stopnie wojskowe nieoficerskie (forma brzmi: brat + stopień, przykład brat chorąży).
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
roevean
Posts: 314
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:36 am
Location: Ninehell Sector

Re: Zapytaj moderatora.

Post by roevean »

Dla mnie i tak kombinacja z krześcijańską hierarchią brzmi lol bo hierarchia wasza waszą, ale ogólnie niezależnie czy to jest porucznik, czy biskup, to oba pajace zaczną krwawic na w chuj czerwono po "head shot pało", więc jak dla mnie zabijanie koloratków jest ok do momentu jak jeszcze są.
'cos im the definition of the worst kind of mean
so... are you rebel?
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Windukind »

Dlatego przyda im się ochroniarz w postaci Sat, posty pisać : P.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Satsuki »

dobra, ale niech ktos zamiast mnie wypisze stopnie wojskowe. Ja sie na tym zupelnie nie znam ;DDDD pls <3

ps. moja postac dorobila sie szkicu, jest juz w karcie postaci
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Norrdec
Posts: 258
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:02 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Norrdec »

spam
Last edited by Norrdec on Sun Apr 05, 2009 11:26 pm, edited 1 time in total.
< korm> O JEZU PANIE KURCZAKU NIECH PAN TEDY NIE WYCHODZI Q_Q
< korm> TAK UCZY JEZUS
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Satsuki »

z calym szacunkiem nord ale wydawalo mi sie zawsze, ze jest tego wiecej niz general, polkownik, major i kapitan ==

niech ktos kompetentny tu przypostuje z wlasnej wiedzy a nie z googlowania, plx.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Norrdec
Posts: 258
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:02 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Norrdec »

mkay jak ci sie nie podoba po duchowieństwa irl, to tutaj lista pełna, wszystkich stopni wojskowych, od najniższego.

Korpus szeregowych
szeregowy
starszy szeregowy

Korpus podoficerów
kapral
starszy kapral
plutonowy
sierżant
starszy sierżant
młodszy chorąży
chorąży
starszy chorąży
starszy chorąży sztabowy

Korpus oficerów
Oficerowie młodsi:
podporucznik
porucznik
kapitan

Oficerowie starsi:
major
podpułkownik
pułkownik

Generałowie:
generał brygady
generał dywizji
generał broni
generał
< korm> O JEZU PANIE KURCZAKU NIECH PAN TEDY NIE WYCHODZI Q_Q
< korm> TAK UCZY JEZUS
Post Reply